Regulamin

1. Każdy sprzedawany przez nas towar jest nowy i ma 24 miesięczną gwarancję jeśli nie podano inaczej.
2. Do każdego zakupu wystawiamy fakturę Vat.
3. Za zakupiony towar można zapłacić: – zwykłym przelewem, – poprzez „PayPal”.
4. Na wpłatę za zakupiony towar czekamy do 7 dni od daty zakupu. Po upływie tego terminu i braku informacji od kupującego, rozpoczynamy czynności anulowania sprzedaży. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą Państwo dokonać wpłaty w ciągu 7 dni, prosimy niezwłocznie nas o tym poinformować, ominiemy dzięki temu nieprzyjemności.

5. Po dokonaniu zakupu Klient jest zobowiązany niezwłocznie poinformować nas o wybranym sposobie zapłaty i dostawy, oraz wyborze koloru (jeśli jest taka opcja). Informacje te proszę wysyłać poprzez Formularz Opcji Dostawy lub osobną wiadomością mailową. Zdjęcia mebli tapicerowanych są wizualizacjami graficznymi i mają charakter podglądowy, wybarwienia mogą różnić się od rzeczywistych kolorów – prosimy sugerować się zdjęciami z próbnika tkanin. Wszystkie meble tapicerowane wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, przed złożeniem zamówienia zalecamy zamówienie bezpłatnych próbek tkanin.

6. Dostawa odbywa się za pośrednictwem firmy transportowej.

7. Koszty dostawy wliczone są w cenę mebli.
8. Termin realizacji to 5-30 dni roboczych w przypadku przesyłek, czas realizacji dla przesyłek po płatności przelewem liczony jest od momentu zaksięgowania należności oraz po kompletnym wypełnieniu formularza dostawy (kolor, adres oraz forma płatności).

9. Jako sprzedający przez sklep internetowy nie możemy wystawiać opinii naszym klientom.

10. Drogi Kliencie – Naszym celem jest jak najlepsza obsługa naszych klientów, więc gdyby wystąpiły jakiekolwiek problemy, poinformuj nas o nich – na pewno znajdziemy wyjście z sytuacji.

11. Uwaga! Towar zakupiony pod indywidualne zamówienie klienta w szczególności meble w których klient wybiera opcje koloru, wybarwień, wielkości nie podlegają zwrotowi na podstawie ustawy o szczególnych prawach konsumentów. Kupuj więc rozważnie! W przypadku anulowania zamówienia w trakcie realizacji zadatek nie jest zwracany (dotyczy wszystkich mebli tapicerowanych).
12. Po otrzymaniu od Państwa informacji na temat wybranego zestawu kolorystycznego i/lub dodatkowych opcji zostanie przez nas wysłane podsumowanie zamówienia, które należy sprawdzić pod kątem zgodności z zamawianym przedmiotem. Jeżeli w ciągu 24h od momentu wysłania podsumowania nie otrzymamy informacji zwrotnej przyjmujemy, że zgadza się ono z zamówieniem i przekazujemy na produkcję do realizacji.
Meble tapicerowane wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta – w przypadku wprowadzenia zmian, lub rezygnacji w trakcie realizacji kupujący zostaje obciążony kosztami produkcji.
13. Wszelkie niezgodności z wysłanym w podsumowaniu zestawem kolorystycznym, a otrzymanym przez Państwa przedmiotem weryfikujemy na podstawie zdjęć przesłanych przez Państwa po przyjęciu przesyłki na adres: bok@polskie-meble.com. W przypadku mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta tylko przedmioty niezgodne z podsumowaniem będą nieodpłatnie wymieniane na zgodne z zamówieniem.
14. W przypadku nie przyjęcia przez kupującego przesyłki wystawiamy fakturę na wartość zamówienia plus koszt wysyłki zwrotnej. Taki przedmiot jest magazynowany w siedzibie naszej firmy i czeka na odbiór osobisty przez Państwa.
15. W przypadku reklamacji z tytułu uszkodzenia przesyłki w trakcie transportu – Odbierając towar Nabywca ZOBOWIĄZANY JEST DO SPRAWDZENIA, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu (uszkodzenia opakowania – kartonu, widoczne uszkodzenia elementów powstałe na skutek uszkodzenia podczas transportu.) W przypadku uszkodzenia w transporcie konieczne jest spisanie przez pracownika firmy kurierskiej „PROTOKOŁU SZKODY” Prosimy pamiętać aby na protokole kurier zaznaczył informacje o uszkodzeniu opakowania! W przypadku innych wad spostrzeżonych podczas montażu prosimy o kontakt z nami w celu przedsięwzięcia odpowiednich działań rozwiązujących problem. Sprzedający zastrzega sobie prawo do rozwiązania reklamacji w ciągu 14 dni roboczych od dnia złożenia reklamacji.

16. Zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia terminu realizacji zamówienia w przypadku zdarzeń losowych uniemożliwiających produkcję. W szczególności awarie, nie dostarczenie materiałów przez podwykonawców, zmiany personalne.
17. Meble tapicerowane produkowane wykonywane ręcznie. Wymiary podane na aukcjach jak i wybrane przez Państwa w zamówieniach przy których zmieniany jest ich standardowy rozmiar proszę liczyć +/- 5cm ok 1cm na element. Proszę brać to pod uwagę wymierzając miejsce na meble.
17. Gwarancja :
Na zakupione meble udzielamy 2 letniej gwarancji chyba że na aukcji podano inaczej. Gwarancja nie obejmuje: a) uszkodzeń powstałych z winy kupującego b) zmian naturalnych wynikających z codziennego użytkowania (np. zmniejszenie sprężystości pianki znaczne w meblach bez sprężyn bonellowych) c) śladowych różnic w odcieniu tkaniny i drewna w porównaniu do próbek widocznych na monitorze d) minimalnych różnic w ułożeniu obicia na meblach tapicerowanych (praca ręczna) e) uszkodzeń wynikających z samodzielnych przeróbek bądź prób samodzielnej naprawy usterek bez konsultacji ze sprzedającym f) elementów konstrukcyjnych modyfikowanych na życzenie klienta g) przebarwień i układu słojów w przypadku zastosowania elementów z naturalnego drewna h) jawnych wad, o których nabywca został poinformowany przed zakupem
18. Sposób reklamacji:
Kupujący, który wykrył u siebie wadę, którą chce zareklamować powinien wysłać do nas na e-mai bok@polskie-meble.com informację wraz ze zdjęciem uszkodzonej rzeczy. W większości przypadków dokładnie udokumentowane zdjęcie wystarczy abyśmy podjęli decyzję o uznaniu bądź odrzuceniu reklamacji. Jeżeli jednak przyczyna powstania wady nie jest możliwa do zidentyfikowania poprzez zdjęcie wówczas reklamowany element należy odesłać na wskazany przez nas adres wraz z załączonym wydrukiem z aukcji bądź rachunkiem (jeżeli o taki Państwo prosili) i opisem co dokładnie jest przedmiotem reklamacji i czego w jej ramach Państwo żądają. Jeżeli reklamacja nie zostanie uznana koszty transportu w obydwie strony ponosi kupujący.
PRZYJMUJĄC PRZESYŁKĘ KUPUJĄCY ZOBOWIĄZANY JEST DO:
1. Sprawdzenia jej stanu przed podpisaniem odbioru w szczególności pod kątem uszkodzeń. Czas transportu do 6 dni roboczych – w tym czasie meble na palecie, lub w paczkach są kilka razy przewożone różnymi samochodami. Nie odpowiadamy za opóźnienia firm kurierskich.
W przypadku szkód, które można zauważyć z zewnątrz podpisanie przyjęcia przesyłki bez zastrzeżeń powoduję wygaśnięcie roszczeń z tytułu uszkodzenia w firmie kurierskiej więc PROSZĘ SPRAWDZAĆ!
2. Jeśli uszkodzenia nie można było zauważyć z zewnątrz i ujawniono je już po przyjęciu przesyłki, proszę niezwłocznie po ujawnieniu szkody zgłosić przewoźnikowi żądanie protokolarnego ustalenia jej stanu. Z takim żądaniem należy wystąpić nie później niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki. Jeżeli ustalenie jej stanu dokonuje się po wydaniu, to w protokole odnotowuję się także okoliczności ujawnienia stanu naruszenia. Proszę czytać co kurier zaznacza i opisuje w protokole szkody, ponieważ to firma kurierska jest odpowiedzialna za przesyłkę „od burty do burty” zazwyczaj kurierzy przekrzywiają rzeczywistość na swoją korzyść wpisując nie prawdziwe dane.

3. Adresat ma prawo żądać otwarcia przesyłki w obecności kuriera i to jeszcze zanim podpisze jej odbiór. Możliwość taka wynika z art. 74 ust. 1 ustawy prawo przewozowe. Przepis ten stanowi także, iż „przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona”. Z tego ostatniego stwierdzenia wynika, że kurier ma obowiązek dokonać protokolarnego otwarcia przesyłki w obecności adresata, na każde jego żądanie uzasadniane naruszeniem przesyłki. Co więcej, stwierdzenie odbierającego przesyłkę, iż według niego jest ona naruszona, jest dla kuriera wiążące. Innymi słowy, jeśli adresat żąda otwarcia przesyłki z powodu jej naruszenia, kurier ma obowiązek umożliwić otwarcie przesyłki. W takim wypadku należy spisać protokół otwarcia przesyłki i to niezależnie od tego, czy stwierdzono wystąpienie szkód.

Dział obsługi klienta
609 619 883
bok@polskie-meble.com
Dane do przelewu:
Grzegorz Wiśniewski
Al. Jana Pawła II 3G
86-105 Świecie
Numer IBAN: PL 57 1140 2004 0000 3302 7478 8938
kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Zasady użytkowania mebli tapicerowanych i mebli z płyt laminowanych
Meble powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.
Przy rozpakowaniu nie należy używać ostrych narzędzi, gdyż może to spowodować uszkodzenie obicia mebla. W wyniku transportu po rozpakowaniu mogą wystąpić nieregularne fałdy i zagniecenia obicia. Cofnięcie efektu następuje w kilka dni po rozpakowaniu. Przyspieszenie procesu kształtowania można uzyskać poprzez ręczne uformowanie poduch. Podczas przenoszenia mebla nie należy trzymać za obicie lub jego luźne elementy (poduchy), gdyż może to spowodować nieodwracalne odkształcenia. Mebli nie należy stawiać w niewielkiej odległości od czynnych źródeł ciepła takich jak grzejniki, kuchenki, piece. Meble należy chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Nie należy przekraczać 70% wilgotności powietrza. W przypadku elementów funkcyjnych wymagane jest równe ustawienie (wypoziomowanie) mebli.
REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.    Sklep internetowy Polskie Meble dostępny pod adresem internetowym:

Promowane na głównej


prowadzony jest przez Grzegorza Wiśniewskiego prowadzącego działalność pod firmą Grzegorz Wiśniewski w Świeciu.

2. Przed rozpoczęciem korzystania ze Sklepu prosimy o uważne zapoznanie się z treścią
niniejszego Regulaminu.

3. Prawa i obowiązki Użytkowników oraz Sprzedawcy określają w sposób wyłączny postanowienia
nn. Regulaminu oraz przepisy prawa obowiązującego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

4. Korzystanie ze Sklepu w jakikolwiek sposób jest równoznaczne z tym, że Użytkownik zapoznał się
i zaakceptował treść Regulaminu oraz że wyraża bezwarunkową zgodę na jego treść.

5. Postanowienia niniejszego Regulaminu gwarantują prawa konsumenta przysługujące na mocy
bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo mają te przepisy.

1) Sklep – sklep internetowy Poslkie Meble Sprzedawcy dostępny pod adresem:
http://polskie-meble.com/,

2) Sprzedawca – podmiot zarządzający i prowadzący Sklep, którym jest Grzegorz Wiśniewski prowadzący
działalność pod firmą Grzegorz Wiśniewski z siedzibą w Świeciu, pod adresem:
Al. Jana Pawła II 3G, 86-105 Świecie, Polska, NIP: 559-110-16-80, REGON: 091285345

3) Regulamin – niniejszy dokument wraz z wszelkimi załącznikami i dodatkami, które stanowią jego

4) Kupujący – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca
osobowości prawnej, która korzysta oferty Sklepu,

5) Konsument – osoba fizyczna zawierająca umowę sprzedaży Produktu niezwiązaną bezpośrednio
z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,

6) Użytkownik – każdy, kto w jakikolwiek sposób korzysta ze Sklepu w jakikolwiek sposób,

7) Formularz rejestracji – dostępny w Sklepie formularz on-line, umożliwiający utworzenie Konta, w
którym należy podać wszystkie wymagane dane Użytkownika, w tym login i hasło,

8) Produkt – dostępna w Sklepie rzecz ruchoma, będąca przedmiotem umowy sprzedaży pomiędzy
Kupującym, a Sprzedawcą

9) Skrzynka e-mail – elektroniczna skrzynka pocztowa, charakteryzująca się indywidualnym
adresem internetowym danej osoby (adres e-mail), za pośrednictwem której dana osoba może
wysyłać i odbierać wiadomości i inne dane w ramach usługi poczty elektronicznej;

10) Konto – miejsce w systemie teleinformatycznym Sprzedawcy, dostępne dla Kupującego po
zalogowaniu, w którym gromadzone są dane Kupującego, w tym informacje o złożonych
Zamówieniach. Za pośrednictwem Konta, Kupujący wprowadza i zarządza danymi, opisami i
innymi elementami oraz korzysta z oferty Sklepu.

11) Dowód zakupu – faktura VAT.

III. WYMAGANIA TECHNICZNE

1. Do korzystania z usług Sklepu za pośrednictwem serwisu internetowego niezbędne jest
posiadanie urządzenia pozwalającego na korzystanie z zasobów Internetu, skrzynki pocztowej e-mail oraz przeglądarki zasobów internetowych umożliwiającej wyświetlanie stron WWW (zaleca się korzystanie z następujących przeglądarek internetowych w podanych wersjach lub nowszych, z włączona obsługą plików „cookies”: Internet Explorer 8, Opera 10.00, Google Chrome 10.0, Mozilla 4.0 lub ich nowsze wersje).

2. Więcej o plikach „cookies” oraz zasadach ochrony tego typu danych znajdziesz w naszej Polityce prywatności i cookies.

1. Rejestracji konta Kupującego w Sklepie może dokonać jedynie osoba fizyczna o pełnej zdolności czynności prawnych. Osoba dokonująca rejestracji może działać we własnym imieniu lub w imieniu odrębnej jednostki organizacyjnej/osoby prawnej na podstawie upoważnienia.

2. Rejestracja Konta następuje poprzez wypełnienie i przesłanie Formularza rejestracji, a następnie potwierdzenie rejestracji poprzez uruchomienie linku, zawartego w treści wiadomości e-mail przesłanej do Użytkownika.

3. Poprzez rejestrację Konta Użytkownik oświadcza, że:
a. zapoznał się z treścią Regulaminu oraz zaakceptował jego treść w całości,
b. spełnia warunki wymagane do korzystania ze Sklepu określone w Regulaminie.

4. Użytkownik jest obowiązany do utrzymania w tajemnicy hasła dostępu do Konta. Użytkownik jest zobowiązany dołożyć najwyższej staranności, aby nie dopuścić do utraty hasła dostępowego lub wejścia w jego posiadanie przez osoby trzecie (niezależnie od sposobu). Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za udostępnienie loginu i hasła osobom trzecim.

5. W przypadku podejrzenia przez Sprzedawcę, iż Użytkownik może naruszać Regulamin, Sprzedawca może tymczasowo zablokować Konto lub poszczególne usługi Sklepu. Sprzedawca odblokuje Konto lub inne zablokowane funkcjonalności w przypadku stwierdzenia braku naruszenia Regulaminu oraz po wykonaniu lub zaniechaniu przez Użytkownika działań wskazanych przez Sprzedawcę, które były przyczyną blokady.

6. Sprzedawca może usunąć Konto lub rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną
a. Sprzedawca stwierdzi, iż Użytkownik naruszył postanowienia Regulaminu, a w szczególności korzysta ze Sklepu w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem,
b. Użytkownik nie zaakceptował zmian wprowadzanych przez Sprzedawcę w Regulaminie,
c. Użytkownik nie zalogował się ani razu na swoje Konto przez okres 12 miesięcy od ostatniego logowania lub zawieszenia Konta,
d. Użytkownik nie aktywuje lub nie zweryfikuje Konta w terminie 30 dni,
e. Użytkownik w wyznaczonym terminie liczonym od zablokowania Konta lub innych
funkcjonalności bądź usług Sklepu przez Sprzedawcę, nie wykonał lub nie zaniechał działań wskazanych przez Sprzedawcę, które były przyczyną blokady.

7. Treści lub informacje przekazywane przez Użytkownika do Sklepu podczas rejestracji lub edycji Konta mogą być moderowane przez Sprzedawcę, jeżeli podawane w nich treści lub informacje naruszają Regulamin.

1. Sklep prowadzi działalność handlową na terytorium całej Unii Europejskiej.

2. Za pomocą formularza zamówienia można składać zamówienia 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zamówienia dokonywane za pośrednictwem innych środków (poczta
elektroniczna, telefon, fax) będą przyjmowane w godzinach pracy Sklepu.

3. Zamówienia w Sklepie można składać poprzez:
a. Formularz zamówienia,
b. Pocztę elektroniczną e-mail,
c. Telefon na numery przeznaczone do składania zamówień: 609 619 883.

4. Kupujący jest zobowiązany do podania prawdziwych i prawidłowych danych niezbędnych do realizacji zamówienia.
5. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia do realizacji pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

6. Dla Kupującego oraz Sprzedawcy wiążące są informacje zawarte w Sklepie przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

7. Zamówienia przyjęte do realizacji mogą być anulowane najpóźniej do momentu wysyłki towaru.
Prawo anulowania zamówienia przysługuje wyłącznie Konsumentom. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji Konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, w której przedmiotem świadczenia jest Produkt, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

8. Informacje znajdujące się w Sklepie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Ogłoszenia, reklamy Sprzedawcy, cenniki i inne informacje o Produktach, podane na stronach
internetowych Sklepu, w szczególności ich opisy, parametry techniczne i użytkowe oraz ceny,
stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.
– Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późń. zm..).

7. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi:
a. dla zamówień złożonych poprzez Formularz zamówienia dostępny w Sklepie –
z chwilą otrzymania przez Kupującego wiadomości e-mail z oświadczeniem
o przyjęciu zamówienia,
b. dla zamówień złożonych przez telefon – z chwilą potwierdzenia przez Sklep
internetowy przyjęcia takiego zamówienia,
c. dla zamówień złożonych przez e-mail – z chwilą otrzymania przez Kupującego
zwrotnej wiadomości e-mail z oświadczeniem o przyjęciu zamówienia Produktów.

8. Zamówienie jest realizowane po dokonaniu płatności lub spełnieniu wymagań dotyczących wybranej metody płatności.

9. Sprzedawca ma obowiązek zawiadomić Kupującego o braku zamówionych Produktu
w magazynie oraz przewidywanym wydłużeniu czasu realizacji zamówienia (do 14 dni)
niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 3 dni od stwierdzenia tego faktu. Kupujący w takim przypadku może wyrazić zgodę na wydłużenie czasu realizacji zamówienia (do 14 dni) lub zrezygnować z zamówionego Produktu albo z całości zamówienia.

10. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia z powodu trwałej niedostępności Produktu,
Sprzedawca powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym Kupującego i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

1. Ceny prezentowane w Sklepie internetowym są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

2. Do każdego Zamówienia Sprzedawca dołącza Dowód zakupu.

3. Kupujący dokonujący zakupu jako przedsiębiorca na cele prowadzonej działalności gospodarczej oświadcza, iż jest płatnikiem podatku VAT oraz upoważnia Sprzedawcę do wystawiania Dowodu zakupu bez podpisu odbiorcy.

4. Kupujący przy składaniu Zamówienia dokonuje wyboru formy płatności:
a. płatność przelewem na konto Sprzedającego,
b. płatność internetowa za pomocą systemu płatności PayPal.

5. Kupujący ponosi opłatę za doręczenie Produktu pod wskazany adres na terenie Unii Europejskiej, która jest wliczona w cenę przedmiotu.

6. Sprzedawca zastrzega sobie prawo zmiany cen Produktów prezentowanych na stronach Sklepu, zamieszczania informacji o nowych towarach, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach Sklepu, wyprzedaży bądź wprowadzenia w nich zmian. Uprawnienie Sprzedawcy, o którym mowa w poprzednim zdaniu nie ma wpływu na zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży. O szczególnych warunkach akcji promocyjnych oraz wyprzedaży Kupujący będzie informowany przez Sprzedawcę. Promocje nie łączą się, o ile regulamin promocji nie stanowi inaczej.

1. Dostarczenie Produktów na adres podany przez Kupującego w zamówieniu następuję przez własny transport, lub firmę kurierską.

2. Kupujący jest informowany o całkowitych kosztach przedmiotu i wysyłki w trakcie składania zamówienia.

3. Koszty dostawy Produktu ponosi Kupujący, o ile nie zastrzeżono wyraźnie inaczej.

4. Kupujący zobowiązuje się do odebrania wysłanego Produktu.

5. Po otrzymaniu Produktu zaleca się sprawdzenie przez Kupującego stanu dostarczonej przesyłki w obecności kuriera, w szczególności czy jest on kompletny oraz czy nie jest uszkodzony. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzenia Produktu lub też innych nieprawidłowości Produktu zaleca się sporządzenie protokołu szkody. Niesporządzenie protokołu szkody nie wyklucza ani nie wstrzymuje rozpoznania ewentualnej reklamacji, jednakże może utrudnić Kupującemu udowodnienie istnienia uszkodzeń w momencie doręczenia przesyłki.

1. Produkty oferowane w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz są objęte gwarancją producenta, chyba że w opisie danego Produktu wskazano inaczej.

2. W przypadku gdy Kupującym nie jest Konsument, strony wyłączają odpowiedzialność
Sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne Produktu.

3. Rękojmia za wady fizyczne i prawne Produktu.
a. Sprzedawca odpowiada wobec Kupującego z tytułu rękojmi za wady fizyczne
i prawne Produktu w zakresie określonym przepisami Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964
r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2014 poz. 121 ze zm.).
b. Ryzyko przypadkowej utraty lub zniszczenia Produktu przechodzi na Konsumenta
w momencie wydania mu Produktu przez Sprzedawcę lub działającego na jego rzecz
przewoźnika. Jeżeli Konsument samodzielnie określił przewoźnika Produktu, a Sprzedawca nie miał na to wpływu, ryzyko to przechodzi na Konsumenta w chwili
wydania Produktu temu przewoźnikowi.
c. Reklamacji Produktu Konsument dokonuje poprzez zawiadomienie Sprzedawcy o stwierdzeniu wady fizycznej lub prawnej Produktu.
d. Konsument traci uprawnienia do złożenia reklamacji, jeżeli przed upływem roku
od stwierdzenia wady Produktu, nie później jednak niż przed upływem 2 lat od wydania rzeczy Konsumentowi, nie zawiadomi o tym Sprzedawcy.
e. Do reklamowanego Produktu zaleca się dołączyć Dowód zakupu lub jego kopię
co ułatwia rozpatrzenie reklamacji. Niedołączenie Dowodu zakupu lub jego kopii nie
wstrzymuje jednak procedury reklamacyjnej.
f. Jeżeli produkt ma wadę, Konsument może:
1) żądać wymiany Produktu na wolny od wad, albo
2) żądać usunięcia wady, albo
3) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny, albo
4) złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
g. Konsument nie może złożyć oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od
umowy przypadku, gdy Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności
dla Konsumenta wymieni wadliwy Produkt na wolny od wad albo wadę usunie.
Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli Produkt był już wymieniony lub
naprawiany przez Sprzedawcę albo Sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi
wymiany Produktu na wolny od wad lub usunięcia wady.

4. Reklamacja usług Sklepu w pozostałym zakresie.
h. Konsument może zamiast zaproponowanego przez Sprzedawcę usunięcia wady
żądać wymiany Produktu na wolny od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać
usunięcia wady. Uprawnienie to nie przysługuje, gdy doprowadzenie produktu do
zgodności z umową w sposób wybrany przez Konsumenta jest niemożliwe albo
wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez
Sprzedawcę.
i. Konsument nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada Produktu jest nieistotna.
j. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu Konsumenta wymiany
Produktu na wolny od wad albo usunięcia wady, jeżeli doprowadzenie do zgodności
z umową wadliwego Produktu w sposób wybrany przez Konsumenta jest niemożliwe
albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności
z umową wymagałoby nadmiernych kosztów.
k. W przypadku, gdy Konsument realizując swe uprawnienia z rękojmi za wady fizyczne
lub prawne Produktu domaga się wymiany Produktu lub odstępuje od umowy
dostarczenie reklamowanego Produktu do Sprzedawcy odbywa się przez
Konsumenta, ale na koszt Sprzedawcy. Reklamowany Produkt należy wówczas
odesłać na adres Sprzedawcy. W sytuacji, gdy Konsument żąda usunięcia wady
Produktu albo obniżenia ceny nie ma obowiązku dostarczenia reklamowanego
Produktu do Sprzedawcy. W tym wypadku Konsument powinien reklamowany Produkt
udostępnić w miejscu w którym się ona znajduje oraz poinformować o tym fakcie
Sprzedawcę w celu terminu odbioru reklamowanego Produktu.
b. Użytkownik może złożyć reklamację, jeżeli usługi przewidziane w niniejszym
Regulaminie nie są realizowane przez Sprzedawcę lub są realizowane niezgodnie
z postanowieniami Regulaminu.
c. Reklamacja usług Sklepu powinna zawierać:
1) dane tożsamości Użytkownika;
2) temat reklamacji oraz okres, którego reklamacja dotyczy;
3) okoliczności uzasadniające reklamację;
4) podpis Użytkownika – w przypadku reklamacji złożonej w formie pisemnej.
d. Jeżeli reklamacja nie spełnia warunków formalnych, o których wyżej mowa,

Sprzedawca może według swojego wyboru pozostawić reklamację bez rozpoznania
lub wezwać Użytkownika do jej uzupełnienia w terminie nie dłuższym niż 7 dni wraz
z pouczeniem, iż w przypadku braku uzupełnienia w oznaczonym terminie reklamacja
zostanie pozostawiona bez rozpoznania.

e. Sprzedawca może pozostawić reklamację bez rozpoznania lub ją odrzucić, jeżeli:

1) reklamacja dotyczy kwestii wyjaśnionej w Regulaminie, załącznikach,
dodatkach lub materiałach pomocy dostępnych w Sklepie. W takim przypadku
odpowiedź na reklamację zawiera odesłanie do stosownego dokumentu.

2) reklamacja dotyczy kwestii wyjaśnionej uprzednio w odpowiedzi

5. Postanowienia wspólne:

3) reklamacja pochodzi od osoby trzeciej, która nie posiada stosownego

4) zostanie złożona po upływie 30 dni od dnia ujawnienia się przyczyn
f. O skorzystaniu z powyższego prawa Sprzedawca poinformuje niezwłocznie
Kupującego.
g. Reklamacje kierowane do Sklepu, a dotyczące usług świadczonych przez podmioty
trzecie za pośrednictwem Sklepu będą przekazywane przez Sprzedawcę
niezwłocznie właściwemu podmiotowi trzeciemu, które jest odpowiedzialny
za realizację reklamacji.
h. Reklamacja może być złożona poprzez wypełnienie formularza elektronicznego
dostępnego w Sklepie, przy pomocy poczty elektronicznej na adres: bok@polskie-meble.com
lub w formie pisemnej na adres korespondencyjny Sprzedawcy.
a. Sprzedawca rozpatruje reklamację niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie
14 dni od dnia jej złożenia.
b. Odpowiedzi na reklamację udziela według własnego uznania:

1) pisemnie na adres reklamującego,

2) drogą elektroniczną na wskazany przez reklamującego adres poczty.
6. Informujemy również, że Konsument posiada również możliwość ze skorzystania
z pozasądowych metod rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczenia, w tym:

a. zwrócenie się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy
Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej

b. zwrócenie się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o
wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu
między Kupującym, a Sprzedawcą.

c. skorzystanie z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów
lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów
(m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).

IX. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Konsument może odstąpić od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni.

2. Termin odstąpienia od umowy o którym mowa powyżej rozpoczyna się od objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.

3. Odstąpienie może zostać zrealizowane poprzez przekazanie jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży Sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia do Sprzedawcy przed upływem 14-dniowego terminu, o którym mowa w ust. 1.

4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać przekazane pisemnie na adres
korespondencyjny Sprzedawcy lub poczty elektronicznej na adres: bok@polskie-meble.com. Oświadczenie może przesłanie skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego Załącznik 1 do niniejszego Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.

5. W razie odstąpienia od umowy przez Konsumenta umowa jest uważana za niezawartą,
a Konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań wobec Sprzedawcy. Konsument zobowiązany jest dostarczyć (odesłać) towar do Sprzedawcy na własny koszt.

6. Towar zakupiony przez Konsumenta ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu. Zwracany przez Konsumenta Produkt powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu. Jeżeli jest to możliwe Produkt powinien być opakowany w oryginalne opakowanie. Bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sprzedawcy ponosi Konsument.

7. Konsument odpowiada za zmniejszenie wartości Produktu wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

8. Konsument jest zobowiązany dokonać zwrotu Produktu niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy odesłanie produktu Sprzedawcy przed jego upływem.

9. W przypadku odstąpienia od umowy przez Konsumenta, jeżeli jakiekolwiek płatności zostały dokonane przez Konsumenta ich zwrot nastąpi niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie do 14 dni od dnia otrzymania stosownego oświadczenia Konsumenta przez Sprzedawcę, tym samym kanałem, którym Kupujący dokonał płatności, chyba że Konsument wyraźnie zgodzi się na inną formę zwrotu płatności. W każdym przypadku Konsument nie ponosi kosztów zwrotu płatności. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych przez Konsumenta do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

10. Koszty dostarczenia Produktu podlegają zwrotowi Konsumentowi jedynie do wysokości kosztu najtańszego zwykłego sposobu oferowanego przez Sprzedawcę. Wszelkie dodatkowe koszty wynikające z wyboru przez Konsumenta innego sposobu dostarczenia ponosi Konsument.

11. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umowy, w której:

1) przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według
specyfikacji Konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

2) w której przedmiotem świadczenia jest Produkt, które po dostarczeniu, ze względu na
swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

X. ZASTRZEŻENIA, ZAPEWNIENIA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

1. W trosce o dobro Użytkowników oraz zapewnienie najwyższej jakości Sklepu niedozwolone jest wykorzystywanie Sklepu, wszelkich jego funkcjonalności oraz świadczonych usług w sposób sprzeczny z charakterem, celem i przedmiotem działania Sklepu, w szczególności podejmowanie działań które są sprzeczne z powszechnie obowiązującym prawem, przepisami niniejszego Regulaminu oraz dobrymi obyczajami.

2. Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby Sklep oraz wszystkie usługi udostępniane za jego pośrednictwem działały w sposób ciągły, bez jakichkolwiek zakłóceń, jednakże Sprzedawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zakłócenia spowodowane siłą wyższą lub niedozwoloną ingerencją Użytkowników lub osób trzecich, za które nie ponosi odpowiedzialności. Sprzedawca gwarantuje dostępność Sklepu w 90% w stosunku rocznym.

3. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania wszelkich zabezpieczeń mających na celu ochronę prawidłowego działania Sklepu, w tym zabezpieczeń chroniących przed działaniami Użytkowników Sklepu łamiących niniejszy Regulamin oraz bądź zasady związane z działalnością.

4. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do anonimowej publikacji treści kierowanych przez Użytkowników do zespołu obsługi Sklepu, a dotyczących kwestii związanych z funkcjonowaniem Sklepu (FAQ), udzielanymi poradami i innych, co do których Sprzedawca uzna, że odpowiedzi na te treści są warte upublicznienia.

5. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość czerpania korzyści z reklam umieszczanych w Sklepie na co Użytkownik, korzystając ze Sklepu wyraża zgodę.

XI. PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

1. Wszelkie prawa własności intelektualnej do Sklepu w szczególności do treści, znaków słownych lub graficznych, nazw, obrazów, grafiki, efektów dźwiękowych, informacji, funkcjonalności i usług dostępnych w Sklepie przysługują wyłącznie Sprzedawcy lub jego partnerom, którzy przekazali określone materiały Sprzedawcy do użytkowania. Korzystanie ze Sklepie na podstawie Regulaminu w jakikolwiek sposób nie skutkuje w żadnym zakresie nabyciem przez Użytkownika części lub całości ww. praw własności intelektualnej.

2. Zabronione jest bez zgody Sprzedawcy wyrażonej na piśmie: kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach praw własności intelektualnej do Sklepu o których wyżej mowa. Nie dotyczy to automatycznego tymczasowego przechowywania plików w pamięci urządzenia cyfrowego, które jest skutkiem zwyczajnego korzystania ze Sklepu w celach zgodnych z Regulaminem oraz przypadków prawem dozwolonego użytku.
XII. ZMIANY REGULAMINU

1. Zmiana Regulaminu jest możliwa wyłącznie z ważnej przyczyny w sposób umożliwiający Użytkownikom uprzednie zapoznanie się i wyrażenie zgody albo rezygnację z dalszego korzystania z usług Sklepu lub oświadczenie o korzystaniu ze Sklepu na zasadach.

2. Sprzedawca publikuje zmiany Regulaminu na stronach Sklepu. Informacja o zmianie Regulaminu będzie przekazywana Użytkownikowi pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w procesie rejestracji Konta. Informacja o zmianie Regulaminu zostanie udostępniona nie później niż na 14 dni przed wprowadzeniem zmienionego Regulaminu.

3. Zmiany Regulaminu nie mają wpływu na zamówienia złożone przed wejściem w życie tych zmian.

4. Nie wymaga zmiany nn. Regulaminu wprowadzanie przez Sklep promocji, konkursów oraz dodatkowych usług, których szczegółowe zasady i warunki określane będą każdorazowo w załącznikach do nn. Regulaminu.

XIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Treść Regulaminu jest udostępniona Użytkownikowi nieodpłatnie za pośrednictwem Sklepu i może zostać utrwalona w szczególności poprzez wydrukowanie, zapisanie na nośniku lub pobranie w każdej chwili ze stron Sklepu.

2. Nieważność jednego z postanowień Regulaminu stwierdzona orzeczeniem właściwego sądu, nie powoduje nieważności pozostałych postanowień Regulaminu.

3. We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy obowiązującego prawa polskiego, chyba że przepisy prawa bezwzględnie obowiązujące w Państwie Użytkownika stanowią inaczej.

4. Wszelkie spory wynikające z funkcjonowania Sklepu oraz świadczenia usług w ramach Sklepu będą poddane rozstrzygnięciu właściwych polskich sądów powszechnych.

5. Wszelkie uwagi, sugestie i pytania Użytkownicy mogą kierować na adres: bok@polskie-meble.com