Polskie meble – najbardziej poszukiwane w Europie

Polskie MebleWiele rodzin w swoich domach wciąż posiada polskie meble kupione kilkadziesiąt(!) lat temu, które mimo upływu czasu zachowują swój pierwotny wygląd i nie psują się. Upływający czas najlepiej określa rewelacyjną jakość produkowanych niegdyś w polskich fabrykach mebli. Od kilku lat można zaobserwować ponowny boom na meble polskich producentów. Odnotowano również spektakularny wzrost importu mebli polskich producentów – aż 400%! Z czego wynika rosnąca popularność polskich mebli?

Dość chińskich substytutów

Po 1989 zachłysnęliśmy się meblami importowanymi z innych rynków, na przykład z Chin. Większa konkurencja wcale nie szła w parze ze wzrostem jakości. Wprost przeciwnie – w umiarkowanie niskich cenach kupowaliśmy meble, które po roku rozpadały się albo były po prostu niefunkcjonalne. Wykonane z kiepskich materiałów, zbierające kurz i mało pojemne meble typu „patrz na mnie, ale nie rusz mnie” nie przekonały ani nas, ani – w perspektywie czasu – mieszkańców innych państw. Dlatego wiele rodzin zostało przy meblościankach, które może nie były najpiękniejsze wizualnie, ale za to pakowane i bardzo wygodne. Na szczęście tradycje małych zakładów rzemieślniczych przetrwały polityczne zawirowania i po kilkunastu latach znów dają się odkryć już nie tylko w kraju, ale również na całym świecie.

Wzrost importu

Zagraniczne rynki zauważyły w końcu, że jakość polskich mebli przewyższa te pochodzące z innych krajów. Do produkcji polskich mebli używane jest prawdziwe drewno, nie zaś tanie, chińskie sklejki czy inne substytuty udające drewno. Dodatkowo, cena polskich mebli zazwyczaj jest przystępna. Jeśli meble produkowane są przez rzemieślników-pasjonatów odchodzą koszty zatrudnienia licznego zespołu, wynajęcia wielkich hal etc. Polska jest jednym z nielicznych państw, w których wciąż tworzeniem mebli zajmują się od pokoleń małe, rodzinne firmy, w których sekrety produkcji mebli i obróbki drewna przekazywane są z dziada pradziada, nie zaś uczone podczas godzinnego szkolenia w wielkiej fabryce. Jakość i atrakcyjne ceny przekonały Europejczyków i z każdym miesiącem znacząco wzrasta popyt na polskie meble. Polskie meble – najbardziej poszukiwane w Europie to nie tylko slogan, a zdanie najlepiej oddające klimat, jaki obecnie panuje w Europie w kontekście polskich mebli.

Polacy za granicą

Polskie meble kupują również Polacy mieszkający za granicą. Wzrost ilości międzynarodowych firm kurierskich spowodował obniżenie cen ich usług, dlatego najczęściej Polakom mieszkającym za granicą bardziej opłaca się zamówić transport polskich mebli, niż kupować nietrwałe meble zagraniczne ze sklejek lub drewniane, ale w cenach kilkukrotnie wyższych niż na rynku polskim. W wielu krajach ceny mebli stworzonych z chińskich substytutów kosztują tyle, ile w Polsce piękne, trwałe, pachnące drewnem meble wyprodukowane przez pasjonatów. Wybór jest zatem banalny i jeśli można się czemuś dziwić, to tylko temu, że zagraniczny rynek dopiero kilka lat temu przekonał się o świetnej jakości i niskich cenach polskich mebli.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie polskie-meble.com !

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz