Darmowa dostawa na terenie całej Unii Europejskiej !!!(sprawdź szczegóły)

Meble kuchenne

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ tu pijamy kawę, przygotowujemy posiłki, jadamy wspólne obiady. Dlatego wystrój kuchenny powinien być zarówno przyjemny dla naszego oka, jak i funkcjonalny.

Meble kuchenne powinny być zaprojektowane tak, aby w maksymalnym stopniu zagospodarować zaplanowaną przestrzeń, zwłaszcza przy niewielkich pomieszczeniach. Zabudowa artykułów gospodarstwa domowego nadaje wnętrzu elegancji i szyku. Pojemne i głębokie szuflady oraz wysuwane półki ułatwią nam codzienne obowiązki gotowania. Przeszklone witryny stanowią kuchenną ozdobę, zwłaszcza jeśli za szybą ustawimy ulubioną porcelanę lub szkło.

Meble kuchenne mogą być wykonane zarówno w tradycyjnym jak i nowoczesnym stylu. Szafki mogą mieć gładkie fronty lub zdobione klasycznymi wgłębieniami, wykonywane z płyty o wykończeniu wysokiego połysku lub tradycyjnym matowym.

Wysokie znaczenie w kuchni ma blat na szafkach kuchennych, ponieważ to on jest najczęściej używany. Ważne by był wykonany z odpowiedniego materiału, który zapewni mu użyteczność przez długie lata. Blat powinien być odporny na ścieranie, zarysowania czy zabrudzenia. Również kolorystyka blatu ma znaczenie zarówno wizualne, jak i estetyczne. Może być dopasowany do koloru mebli albo w kontrastowym kolorze, dzięki czemu nada kuchni nieco ekstrawagancji.