Feng shui w salonie

feng shui w salonieSalon, zaraz po sypialni, jest drugim co do ważności pomieszczeniem w mieszkaniu. Jest to miejsce odpoczynku, w którym ludzie relaksują się przez czytanie książek czy też oglądanie telewizji. Również pełni funkcję miejsca spotkań, gdyż zazwyczaj w salonie przyjmuje się gości. Tym samym, należy zadbać, aby ludzie spędzający czas w salonie czuli się komfortowo.

Jakie zastosować zasady feng shui w salonie?

Przede wszystkim, salon powinien być dobrze nasłoneczniony. Duża ilość światła pozwoli na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na położenie okien. Nie można doprowadzić do przestrzału, czyli sytuacji w której na dwóch przeciwległych ścianach znajdują się okna lub okna i drzwi wejściowe. Środkiem zaradczym może być ustawienie roślinności, parawanu lub innych mebli.

Jasność pomieszczenia również może być zapewniona przez zastosowanie jasnych kolorów na ścianach. Ciepłe kolory, do których zalicza się np. żółty i pomarańczowy pozwolą na stymulację. Zastosowanie stonowanych barw np. koloru zielonego czy błękitnego pozwoli na odpoczynek. W wielu salonach spotyka się białe ściany, jednak ich zastosowanie jest błędne. W chińskiej tradycji biel oznacza kolor żałoby.

Ilość ozdób i sprzętów w salonie powinna być ograniczona do potrzebnego minimum. Zbyt wiele ozdób i bibelotów sprawia, że przepływ energii przez pomieszczenie jest zakłócony. Z praktycznego punktu widzenia, nadmiar przedmiotów może zakłócić poruszanie się po pomieszczeniu.

Kanapa w salonie powinna być ustawiona przodem do drzwi. Stanowczo nie powinna być ustawiona tyłem do wejścia. Zastosowanie przed kanapą dywanika oraz niskiego stolika kawowego może przyczynić się do wytworzenia pozytywnej energii w pomieszczeniu. Powinno się stosować stoliki owalne, okrągłe lub ośmiokątne, najlepiej wykonane z drewna. Kanapy, krzesła i fotele powinny mieć miękkie i łagodne krawędzie. Ostre rogi i kanty mogą stanowić tzw. „zatrute strzały”, zamieniające dobrą energię chi w złą energię sha. Zła energia porusza się po liniach prostych, a więc sprzyjają jej ostre krawędzie.

Świetnym rozwiązaniem do salonu są lustra. Pozwalają one na odbijanie energii i światła, które wówczas tworzą pozytywną atmosferę. W centralnym miejscu salonu nie powinno się lokalizować telewizora. Powinien stać na uboczu lub być nawet schowany w szafce. Centralną część salonu powinien stanowić kominek, który daje ciepło.

W przypadku pomieszczeń wielofunkcyjnych (salon z jadalnią), powinno się wyraźnie rozgraniczyć te dwa obszary. Każde pomieszczenie powinno być wyraźnie wyodrębnione.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz